تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

نویسنده : نویسنده یکشنبه 18 تیر 1396 08:54 ق.ظ  •   

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

اگر میخواهید سلامت خود را اندازه گیری نمایید میتوانید سراغ راه های ساده بروید تا مطمئن شوید سالم هستید و یا در صورت نیاز به دکتر مراجعه نمایید. اگر به علت تنفر از بیمارستان و مطب همه ی وقت مراقب سلامت تان هستید بد نیست این مقاله را هم بخوانید مطمئنا برایتان خوب خواهد بود. این مقاله به شما یاد میدهد که با چند مشابه تست سلامت خود را ارزیابی کنید.

چشم ها

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

یکی از چشم ها را ببندید و ۳ تا ۴ قدم از مانیتور فاصله بگیرید. نگاهی به این دایره بیندازید. اگر برخی از خطوط را تیره تر می‌بینید باید به چشم دکتر مراجعه کنید چون چشمانتان ممکن هست آستیگمات باشد.

انعطاف بدن

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

برای انجام این تست روی زمین بنشینید. پاها را در مقابل خود بکشید و سعی کنید با سر انگشت ها پاها را لمس کنید. اگر توانستید اینکار را انجام دهید اوضاع جسمانی نرمالی دارید. اما اگر نتوانستید باید ورزش یوگا، پیلاتس، یا شنا انجام دهید تا انعطاف بدن را تقویت کرده و از ضعف مفاصل جلوگیری کنید.

قلب

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

۵ دقیقه آرام بنشینید. سپس ۲ انگشت خود را روی قسمت داخلی مچ دست بگذارید. نبض تان را پیدا کنید و به مدت ۱ دقیقه تعداد ضربان نبض را بشمارید. تعداد شربان ۶۰ الی ۱۰۰ نبض در دقیقه نرمال هست. اکثر یا کمتر نشاندهنده مشکلاتی در فشار خون شماست. سعی نکنید خودتان مشکل را تشخیص دهید فقط باید به دکتر مراجعه کنید.

انگشت ها

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

یک لیوان پر از آب سرد کنید و انگشت ها را ۳۰ ثانیه در آب قرار نگه دارید. اگر انگشتها سفید یا آبی شدند مشکلاتی در جریان گردش خون دارید. تغییر دما یا استرس باعث انقباض رگ های خونی در انگشت های دست و پا، بینی و گوش می‌شود. در نتیجه این قسمت ها به اندازه کافی خون دریافت نکرده و بی حس میشوند. باید از تغییر دمای شدید پیشگیری کنید.

دستگاه تنفسی

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

یک عدد کبریت را روشن کنید و در مقابل خود با دست نگه دارید. از بینی نفس بکشید و از دهان بیرون بدهید. به طوری که قرار هست کبریت را خاموش کنید. بعد از چند بار تلاش توانستید کبریت را خاموش کنید؟ اگر چندین مرتبه سعی کرده اید پس دستگاه تنفسی ضعیفی دارید. و این مشکل در اثر سیگار کشیدن، ورزش نکردن و مریضی های تنفسی مزمن ایجاد می‌شود.

نگه داری مایعات

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

با انگشت شست بالا یا پایین پاها را فشار بدهید. اگر بعد از چند ثانیه هنوز هم گودی روی پا باقی ماند ممکن هست بدن تان مشکل نگه داری مایعات داشته باشد. پس توصیه میکنم نمک کمتر مصرف کنید و غذا های فراوری شده را کنار بگذارید.

تیروئید

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت

به گزارش پارس ناز چشم ها را ببندید و دست ها را به رو به رو دراز کنید. انگشت ها را باز بگذارید و از شخصی بخواهید کاغذی روی دست شما قرار دهد. اگر کاغذ روی دست ها بلرزد باید به یک متخصص درون ریزشناسی مراجعه کنید.اگر متوجه چنین نشانه هایی در بدن خود شدید انها را نادیده نگیرید و حتما به دکتر مراجعه کنید.

تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامتلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :تست های ساده خانگی برای چکاپ سلامت
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%86%da%a9%d8%a7%d9%be-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa/

آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic