آموزش پاک سازی جی‌میل از اپلیکیشن‌های مخرب

نویسنده : نویسنده شنبه 23 اردیبهشت 1396 03:45 ق.ظ  •   مفیدستان:

یکی از رایج‎ترین شیوه‎های کلاهبرداری فیشینگ، دسترسی پیدا کردن به حساب جی‎میل شما است. جایی که احتمالا مجموعه‎ای ارزشمند از اطلاعات شخصی شما در آن نگهداری می‎شود.

به گزارش صبحانه، کلاهبرداران با استفاده از یک سند متنی یا یک اپلیکیشن می‎توانند کنترل کامل تمام ای‎میل‎های شما را به دست گیرند و با استفاده از حساب کاربری شما دیگران را هم فریب دهند. این اتفاقی بود که هفته گذشته توسط یک کلاه‌برداری فیشینگ انجام شد.

این ترفند با بکارگیری یک قابلیت صدور مجوز مشروع به سایر اپلیکیشن‎ها اجازه می‎دهد تا از طریق حساب گوگل هویت شما را تایید کرده یا به بخش‎های دیگر اجازه دسترسی دهند. برای نمونه، Slack از این ویژگی استفاده می‎کند تا به شما اجازه دهد فایل‎های گوگل درایو را با دیگر اعضای گروه به اشتراک بگذارید. وردپرس از این قابلیت استفاده می‎کند تا شما این توانایی را داشته باشید تا به طور خودکار پست‎های خود را در تایم لاین به اشتراک بگذارید. سایر خدمات نیز ممکن است از این ویژگی برای کسب اجازه دسترسی به فهرست تماس‎های شما استفاده کنند.

اما در برخی کاربردهای دیگر مثل اپلیکیشن گوگل درایو، دسترسی کامل به حساب کاربری شما درخواست خواهد شد. اپلیکیشن واقعی گوگل درایو به اجازه شما برای دسترسی به حساب کاربری‎تان نیازی ندارد، زیرا خود این اپلیکیشن بخشی از آن است.

این اولین بار نیست که از یکی از اپلیکیشن‎های ارتباطی گوگل سوء استفاده می‎شود. اوایل امسال اعلام شد که Unroll.me از این ویژگی در اپلیکیشن اوبر برای فروش اطلاعات کاربر استفاده کرده است. سال گذشته نیز مشخص شد بازی موبایل معروف پوکمون‌گو تصادفا دسترسی کامل به حساب گوگل شما داشته است (این عیب بعدا برطرف شد).

متاسفانه، شمار قابل توجه‎ای از کاربران بدون هیچ توجهی و بدون بررسی وضعیت درخواست امتیاز اجازه دسترسی اپلیکیشن‎ها را به حساب گوگل خود تایید می‎کنند. اما جای نگرانی نیست. خوشبختانه شما می‎توانید این مجوزها را لغو کنید. بنابراین حالا وقت مناسبی است تا ببینید چه کسانی اجازه دسترسی به حساب جی‎میل شما را به دست آورده‎اند.

چگونه اپلیکیشن‎های متصل به حساب گوگل خود را حذف کنیم

آموزش پاک سازی جی‌میل از اپلیکیشن‌های مخرب

با این کار فهرستی از اپلیکیشن‎هایی که به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کرده‎اند ظاهر خواهد شد. با کلیک روی نام هر اپلیکیشن اطلاعات بیشتری نمایش داده خواهد شد و شما می‎توانید ببینید کدام اطلاعات و قابلیت‎ها در اختیار این اپلیکیشن قرار گرفته است. در مورد اپلیکیشن‎هایی که دسترسی کامل به حساب شما دارند بیشتر مراقب باشید.

برای لغو دسترسی یک اپلیکیشن به حساب خود تنها کافی است روی دکمه Remove کلیک کنید. با این کار مجوز دسترسی این اپلیکیشن به طور کامل حذف خواهد شد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آموزش پاک سازی جی‌میل از اپلیکیشن‌های مخرب در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش پاک سازی جی‌میل از اپلیکیشن‌های مخرب
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%be%d8%a7%da%a9-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%ac%db%8c%e2%80%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d9%be%d9%84%db%8c%da%a9%db%8c%d8%b4%d9%86%e2%80%8c%d9%87%d8%a7/

آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات