دیدار با توانمندی‌های هوا و فضای ایران در یک نمایشگاه بین‌المللی

نویسنده : نویسنده یکشنبه 5 آذر 1396 10:50 ق.ظ  •   دیدار با توانمندی‌های هوا و فضای ایران در یک نمایشگاه بین‌المللی


دانش > دانش – اشکان خسروپور:
سه‌شنبه هفتم آذر، ساعت ۱۰صبح قرار است یک نمایشگاه هوایی در تهران افتتاح شود که چشم‌اندازش تبدیل شدن به بزرگ‌ترین نمایشگاه هوایی خاورمیانه است.

اسم رسمی‌اش این است: «هشتمین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی ایران»؛ یك عنوان عریض و طویل رسمی كه برخلاف دوره‌های قبل قرار است اتفاق‌های تازه‌ای در آن رقم بخورد. این‌بار برخلاف دفعه‌های گذشته كه تخصصی بودن در اولویت بود، صحبت از «عموم مردم» به میان آمده و برنامه‌هایی كه می‌تواند برای مردم عادی – حتی كودكان و دانش‌آموزان – جذاب باشد.

این نمایشگاه چهارروزه، متخصصان علوم و فنون هوایی و فضایی را از ایران و چند كشور اروپایی و آسیایی گرد هم می‌آورد تا از سویی درباره‌ یك دغدغه بزرگ مشترك مذاكره كرده و از طرفی دیگر، تمام آنچه در صنعت فضانوردی و هوانوردی وجود دارد، ‌از بالن گرفته تا شبیه‌ساز پرواز و حتی سیستم‌های موشكی را برای مردم عادی و به زبان ساده توضیح دهد. مسئولان برگزاری نمایشگاه در گفت‌وگو با همشهری گفته‌اند كه امسال با برگزاری نمایشگاه در محلی مناسب احتمالا مانورهای هوایی هم خواهند داشت.

عنوان برنامه: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و فضایی ایران.
برگزاركننده‌ها: اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران (بخش خصوصی) و سازمان صنایع هوایی (وزارت دفاع – بخش دولتی).
محل برگزاری: نمایشگاه هوایی، مقابل پارك ارم تهران.
زمان برگزاری: 7 تا 10آذر – ساعت 9:30 تا 17
بازدید برای عموم آزاد و پاركینگ رایگان است.

  • خارجی‌ها در ایران

روسیه، چین، تركیه، كروواسی، اتریش، آلمان، تونس، هند و مالزی كشورهایی هستند كه امسال در نمایشگاه به‌عنوان شركت‌كننده یا غرفه‌دار حضور دارند. تعداد غرفه‌ها نسبت به سال‌های پیش صعود جدی داشته است.

  • تازه‌ترین‌ها، ‌اولین‌ها

بخش‌هایی از نمایشگاه در نگاه اول برای مردم عادی، تخصصی به‌نظر می‌رسد. ولی امسال یك كارشناس پای هر وسیله حضور دارد تا به زبان ساده درباره نمایشگاه توضیح دهد. اینها فناوری‌هایی هستند كه در نمایشگاه ارائه شده و جذابند:
بالگرد ملی صبا كه بیشتر از 90درصد قطعاتش در ایران ساخته شده، سوغات این نمایشگاه است.
انواع موتورهای جت و پیستونی هواپیما، هواپیمای مدل، هواپیمای واقعی، بالن، شبیه‌ساز پرواز، پهپاد و برنامه‌های نمایش مدل پرواز.
موتورهای جت و دستاوردهای صنایع هوایی برای اولین‌بار در چنین نمایشگاهی ارائه می‌شوند.

  • حضور پررنگ دانش‌بنیان‌ها

+1000
محصول دانش‌بنیان به نمایش درمی‌آید. برخی از آنها برای اولین‌بار ارائه می‌شوند، مثل پره توربین، كیس موتور، انواع كنترل‌كننده‌ها، قطعات مختلف بال، بدنه و قطعات شبیه‌ساز.
+5میلیون تومان
این نمایشگاه برای اولین‌بار عضو صندوق نوآوری و شكوفایی ملی شده و برای شركت‌های دانش‌بنیان كمك‌هزینه پرداخت می‌كند.
+150
این تعداد شركت‌هایی است كه در حوزه‌های هوایی، هوافضا و هوانوردی حضوردارند و عمدتا دانش‌بنیان هستند.

  • حضور بانوان هوانورد ایرانی

امسال گروهی از بانوان كه در حوزه هوانوردی فعال هستند شامل مهمانداران، كمك‌خلبانان، مهندسان پرواز، كارشناسان مراقبت پرواز و… در نمایشگاه حضور دارند. اتحادیه بانوان صنعت هوایی ایران را فهیمه احمدی دستجردی، نخستین كمك‌خلبان و مهندس پرواز زن در ایران راه‌اندازی كرده و هدفش رسیدگی به وضعیت خاص زنان در این صنعت بوده و البته، علاقـــــه‌مند كردن دختران و بانوان علاقه‌مند به این رشته خاص و هیجان‌انگیز.لینک منبع

مطلب دیدار با توانمندی‌های هوا و فضای ایران در یک نمایشگاه بین‌المللی در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :دیدار با توانمندی‌های هوا و فضای ایران در یک نمایشگاه بین‌المللی
http://mofidestan.ir/%d8%af%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%d9%85%d9%86%d8%af%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%87%d9%88%d8%a7-%d9%88-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7/

آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic